Tylicz – idealne miejsce na rodzinny wypoczynek

Atrakcje Tylicza

Bogate źródła wód mineralnych m.in. szczawy – zalecane w dolegliwościach układu oddechowego, przewodu pokarmowego, nerek. 200 metrów od naszego Agro znajduje się siłownia „pod chmurką”, duży plac zabaw i tężnia solankowa. Tylicz to także rozlewnia wody mineralnej „Kropla Beskidu”, tor gokartowy.

Zabytki, w tym pierwszej klasy Kościół św. Piotra i Pawła z 1612 r. z rokokowym ołtarzem głównym, Cerkiew grecko-katolicka z 1743 r pod wezwaniem Kosmy i Damiana z zachowanym wyposażeniem cerkiewnym (zabytkowy Kościół jak i Cerkwie w Tyliczu i Muszynce otwarte są dla zwiedzających w tygodniu od środy do soboty w godz. 9-18 a w niedziele w godz. 12-17). Jak również Sanktuarium Matki Boskiej Tylickiej.

W Tyliczu znajdziecie Państwo czterokątny Rynek z reliktami drewnianej zabudowy, rezerwat historyczny Okopy Konfederatów Barskich, stadninę koni (możliwość nauki jazdy konnej) i Farmę LaMa z mini zoo. Szlaki turystyczne piesze i rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności.

W Tyliczu jest także otwarty basen, wypożyczalnia rowerów górskich. Osobliwością przyrodniczą jest odkryta w Tyliczu, największa mofeta w Karpatach. Jest to jedenaście połączonych ze sobą kręgów. Posiadają one bardzo dużą ilość bulgotek i dychawek (ok.50). Każdy krąg to inny smak wody mineralnej.

Krynica-Zdrój

W bliskiej okolicy – 6 km od Tylicza – położona jest Krynica-Zdrój zwana „Perłą Polskich Uzdrowisk”
Słynie głównie z leczniczych wód mineralnych („Słotwinka”, „Jan”, „Józef”, „Mieczysław”, „Zuber”, „Kryniczanka”, „Tadeusz”) oraz zabiegów rehabilitacyjnych.